PODCAST
Jak przejść osobistą transformację po 25 latach w zawodzie księgowej? #14

Ten podcast to moje wyrażenie wdzięczności wszystkim  właścicielkom biur księgowych w Polsce i pokazanie na przykładzie Olgi, czym jest transformacja. Każda osoba pracująca nad zmianą mierzy się z takimi wyzwaniami.  Olga to bardzo przejrzyście opisuje.

Czy firma to ja? Czy można oddzielić właściciela firmy od samej firmy? Czy ta zmiana może przynieść coś dobrego?
O tym opowiada Olga Błaszczyk, adeptka Kursu budowania marki osobistej dla przedsiębiorcy „Bądź widzialną marką” Master. „Wszystko pięknie, rozwój biura, przyrost klientów. A potem odpływ. Tańczyłam w kółko ten sam taniec – wzrost, a potem spadek, nie mogłam przebić sufitu.

Z podziwem patrzyłam na firmy, które wciąż rozwijały się i rosły. Żyłam w przekonaniu, że firma to ja. Zaskoczona byłam, jak bardzo szkodzące jest założenie, że firma to ja. Firma to firma, a ja to ja. Niemniej jednak osobowość właściciela, założyciela ma niesamowity wpływ na firmę. Działają te same schematy. Zmiana biura, klienta, wymiana pracowników nic nie zmienia.

Nigdy nie chodzi o nich – zawsze chodzi o nas. To, co się dzieje w naszej firmie, odzwierciedla to, co się dzieje w naszej głowie i sercu.”

Gościem tego odcinka jest Olga Błaszczyk
– Księgowa, ekspert w zakresie księgowości i podatków, doradca biznesowy. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Certyfikat Księgowy Nr 33920/2009. Założycielka marki Dobra Księgowa. Od 2005 roku tworzy warunki do bezpiecznego prosperowania i stabilnego rozwoju małych i średnich firm. Skupia się na przewodzeniu, odpowiedzialności, zapewnieniu porządku i ładu w podejmowanych działaniach biznesowych. Dokonuje odkryć, które pomagają przedsiębiorcom. Widzi możliwości doskonalenia firm, ponieważ buduje w sposób naturalny praktyczne partnerstwo z ich właścicielami. Skutecznie doskonali proces zdobywania wiedzy i umiejętności. Buduje na tym, co już dobrze rozpoznane i sprawdzone.

PODCAST

Za marką osobistą stoi cała paleta możliwości naszego rozwoju. Pod jednym warunkiem – że dotkniemy siebie. Od 2012 r. prowadzę firmę Akademia Marki z Klasą. Buduję autentyczne marki premium właścicieli firm w połączeniu z ich rozwojem osobistym, zawodowym i duchowym. Poznałam setki przedsiębiorców, którzy budując swoje biznesy marzą o sukcesie, a z czasem gubią w tym samych siebie – marzenia i ambicje. To podcast dla osób, które zebrały solidny bagaż wiedzy i kompetencji, ale stoją w miejscu i nie wiedzą, co z tym zrobić. Chcą zbudować unikalną wartość na rynku i potrzebują mądrego przewodnika

WSZYSTKIE PODCASTY
DOŁĄCZ DO NAS