blog
CZY TWÓJ STYL 2
Czy Twój styl życia inspiruje?

Pamiętam rodzinny urlop w 2012 roku w Juracie,  kosz na plaży, słońce, piach, szum morza i  przepiękna okolica. Magiczna przestrzeń.

Siedziałam obłożona książkami, z parującą głową. Mijał 8 rok, od kiedy zaczęłam pracę na własny rachunek, praca od projektu do projektu, kilka stałych firm i wszystko wyglądało dobrze. Jednak chwilę wcześniej w Warszawie podjęłam decyzję – będę pierwszym w Polsce ekspertem personal brandingu dla przedsiębiorców, a to oznacza postanowienie –  wyjdę z cienia dużych brandów i zbuduję brand osobisty Ewa Czertak. Na plaży powstawała pierwsza koncepcja programu szkoleniowego Bądź widzialną Marką. Nikt jeszcze nie wiedział o moich osobistych ambicjach i planach z wyjątkiem jednej osoby Emilii Bartosiewicz.  Klub biznesowy Lady Business Club istniał od roku. Wiedziałam, że przynależność do klubu powinna gwarantować rozwój właścicieli oraz ich biznesów. Zastanawiałam się czy jest skuteczny sposób na połączenie osobistych, zawodowych, finansowych celów i marzeń? Poszukiwania odpowiedzi zbiegły się z odkryciem koncepcji marki osobistej czyli personal brandingu i bardzo szybko „kliknęło” w mojej głowie TO JEST TO!

W tym roku mija pięć lat.Wyszłam z internetowego niebytu. Dzisiaj uśmiecham się na samo wspomnienie, ponieważ wtedy jeszcze nie wiedziałam, że ten element wyjścia był najprostszy. Pięć lat szybkiego wzrostu, budowanie marki osobistej wymusiło  decyzję o budowaniu firmy w formie spółki. Z punktu widzenia biznesu, same plusy. Z zewnątrz widoczna konsekwencja i solidność, które budują nasze sukcesy. Od wewnątrz ogromny wysiłek, samozaparcie i stały niepokój, czy działania są wystarczające? Tyle ciekawych pomysłów, ale które wybrać do realizacji? Samo tworzenie zespołu i bycie liderem wymagało szybkiego przechodzenia przez kolejne fazy budowania firmy.

Pięć lat, to dobry czas na szybkie podsumowanie wszystkiego co zostało stworzone. W całym pędzie życia, nie zapominam, że wartościowy biznes tworzy wartościowy człowiek. W 2012 roku stworzyłam Markę z Klasą, osobisty znak firmowy, z potrzeby pokazania swojej filozofii życia.

kolaż_ewa_blog

Dzisiaj Marka z Klasą, oprócz znaku towarowego, to społeczność kobiet i mężczyzn, którzy wyróżniają się z tłumu. Wzbudzają szacunek i dają poczucie bezpieczeństwa. W biznesie są jak solidne drzewa, ukorzenione przez siłę charakteru i atrakcyjne poprzez kompetencje i umiejętności. Takie osoby zapraszam do budowania autentycznej marki w Akademii Marki z Klasą. Jeśli chcą być widzialną marką, muszą być gotowi do podjęcia roli dyrygenta we własnej firmie.

Kim jest Dyrygent:

  • Łączy sekcje, autorytet, ma charyzmę i umiejętność pracy, rozpoznaje i uwypukla atuty, ma wiedzę psychologiczną, rzetelne przygotowanie, daje przykład;
  • W działaniu pasja i szaleństwo, ale poważne osadzone w ramach, zegarek w ręku, praca z ludźmi, spektakularny efekt wszystkich członków zespołu;
  • Ma wizję i odwagę, ponieważ wie, że wizja bez implementacji to halucynacja.

Widzenie roli właściciela firmy jako dyrygenta jest zbyt wymagające dla wielu przedsiębiorców. Budowanie autentycznej marki pod moimi skrzydłami wymaga pracy i doskonalenia się na każdej płaszczyźnie życia, ale też wymaga czasu.
Autentyczność marki osobistej odwzorowuje się w szczególnym sposobie prowadzenia biznesu z klasą. Jest to osobiste zobowiązanie do kreowania najwyższej wartości dla swoich klientów i zobowiązanie do troski o wyższe dobro niż własny biznes.
Samo założenie firmy, czy zatrudnianie ludzi nie czyni z nas przedsiębiorcy. Sztuką jest stawanie się odpowiedzialnym przedsiębiorcą.

Przedsiębiorcy to Ci, którzy w biznesie mają odwagę realizować  wartości wyższego rzędu takie jak prawda, piękno, prawdomówność, dobro, sprawiedliwość. Co oznaczałoby dla Ciebie przyjęcie stylu życia, gdzie osobistym zobowiązaniem staje się marka z klasą?

Co łączy Ciebie jako twórcę biznesu z osobami, które kupują Twój produkt?

Jakie kanały internetowe możesz wykorzystać, żeby dotrzeć do odbiorców identyfikujących się z Twoim stylem życia?

„Bądź zmianą jaką chcesz widzieć w świecie”. Ghandi.

Related Posts

Zostaw komentarz