blog
EwaiOla
Kobieta Doskonała – poradnik dla niedoskonałych. Personal branding i Klasa.

Największe zainteresowanie w prasie kobiecej niezmiennie wzbudza temat wizerunku i kobiecych metamorfoz. O ile metamorfoza przepisywana jest jak syrop dla każdej kobiety, jeśli nie pomoże to na pewno nie zaszkodzi, natomiast  już styl i klasa adresowany jest do wybranych.

Podpatruję na portalach kobiecych, w mediach jak się prezentuje kobieca klasa, piękno, elegancja, styl i mam lekki zawrót głowy. To co widzę jako obowiązujący kanon, jest napuszone, drogo opakowane i na dodatek prezentowane z manierą wyższości bogatych sfer. A gdzie miejsce dla przedsiębiorczych kobiet klasy średniej, właścicielek firm, które zanim zdecydują się na wydanie dużej kwoty pieniędzy muszą sprawdzić dwa razy, czy w ten sposób nie zjadają przyszłych zysków firmy. Czy klasa i styl może stać się świadomym wyborem kobiety pracującej, która ma rodzinę, dzieci i firmę? Jak jest dostępna opcja, jeśli chcemy budować autentyczną wersję siebie?

Skorzystaj z poradnika kobiety (NIE) doskonałej:

  1. Zaakceptuj:” od pewnego wieku ma się gębę, na jaką się zasługuje” Coco Chanel. Idąc śladem znanych i sławnych cokolwiek widzisz w lustrze, pokochaj.
  2. Wykorzystaj swoje atuty. Nie warto płynąć pod prąd, trzeba płynąc z nurtem, co oznacza dojrzewaj jak wino:) Lepiej wyglądać na swój wiek niż bezosobowo jak nieudany klon dwudziestolatki.
  3. Przestań być tak bardzo wdzięczna za każdy komplement. Jeśli jesteś zadbana, bez widocznej nadwagi, masz zdrowe włosy i uśmiech, to przy minimum wysiłku możesz być seksowna, radosna i stylowa. Oczywiście pamiętaj nie urodziłaś się stylowa i z klasą, więc porozmawiaj z fachowcami, stylistką, wizażystką…to inwestycja z natychmiastowym zwrotem.
  4. Pozostań niedoskonała i nawet nie próbuj perfekcjonizmu jeśli nie chcesz skończyć jak Pani (NIE) Doskonała Horodyńska, która zajęła pierwsze miejsce w rankingu najgorzej ubranych kobiet w 2015 roku.  Obserwuj ulicę, czytaj i przeglądaj portale modowe a znajdziesz sposób i swój luz.

Klasa kobiety zależy od tego, z czego ta kobieta zrezygnuje, a nie od tego, co na siebie włoży. (Lisa Chaney z książki Coco Chanel.) Klasa to ciągła próba robienia wszystkiego lepiej, piękniej ale zawsze po swojemu. Szukaj swojej drogi ku doskonałości, jednak zachowaj indywidualizm, niepowtarzalność i swoją odrębność. I na koniec strój, wygląd, aparycja to tylko pierwszy krok, przed tobą kolejne wyzwania jeśli Twoim celem jest wzbudzać autorytet i być postrzeganą jak kobieta z klasą. Bądź widzialna marką!

Related Posts

Zostaw komentarz