Renata Gehrke

Psychoterapeuta, psycholog, trener, mówca. Założyciel Wejherowskiego Ośrodka Terapii i Rozwoju DIALOG oraz Polskiego Instytutu Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Dynamicznej SENTIO. Ukończyła jedną z pierwszych w Polsce edycji Core Trainingu – zaawansowanego, całościowego szkolenia w zakresie psychoterapii ISTDP ( Intensive Short Term Dynamic Psychoterapy). Pomysłodawca i twórca Platformy Zrzeszającej Psychoterapeutów ISTDP www.istdp-psychoterapia.pl, redaktor bloga o ISTDP. Od kilkunastu lat wspiera osoby w zakresie rozwoju osobistego i budowania dobrych relacji. Współtwórca cyklicznej kampanii społecznej „Marriage Week International” na terenie Polski. Jej motto zawodowe brzmi: Spotkaj siebie i poprowadź do sukcesu.


Zaczynając kurs chciałam zobaczyć, co blokuje mój potencjał do rozwoju, czego potrzebuję, aby móc wprowadzać pomysły i marzenia, które miałam. Od wielu już lat prowadziłam swoja działalność zawodową, jednak byłam gotowa na więcej.

Rekomenduję ten kurs osobom, które mają w sercach pragnienie czegoś więcej, które szukają dla siebie sposobu zrealizowania swoich celów zawodowych i biznesowych.

Gdybym miała wprowadzić zmiany do samego programu kursu, zaproponowałabym warsztat na temat zarządzania czasem oraz spotkanie typu follow up po jakimś czasie, dla ugruntowania zdobytej wiedzy i możliwości zweryfikowania w grupie jej wprowadzania we własne życie.

W programie zawartych jest dużo treści, dla mnie w większości nowych, które trzeba było dość szybko i samodzielnie przekładać na własne doświadczenia. Z mojej perspektywy kurs zamiast pół roku mógłby trwać rok, ponieważ zabrakło mi osobiście czasu na trawienie tych treści, tym bardziej cenne były konsultacje indywidualne z prowadzącymi kurs. Mam tu na myśli dłuższą pracę w grupie, tak aby każdy z uczestników zdążył przepracować w czasie zajęć własne tematy.

W kursie wszystko miało znaczenie, wszystko było cenne, ale w tym momencie przychodzą mi do głowy dwie rzeczy: poznanie aplikacji Magisto i zmiana sposobu prezentacji siebie jako kobiety, businesswoman, dzięki indywidualnej konsultacji z wizażystką, ekspertem Akademii. Z perspektywy 7 miesięcy, kiedy patrzę wstecz na to, co się w moim życiu zadziało widzę, że zaczęłam cenić siebie jako markę i świadomie podchodzić do zaspakajania swoich celów życiowych. Znalazłam też czynnik, który mnie hamował i ograniczał – samokrytycyzm i perfekcjonizm w obawie przed oceną. Teraz, gdy moje działania mają zaplanowany charakter i przybrały realny kształt strategii rozpisanej na 3, 5, 10 lat ta obawa znacznie się zmniejszyła.

Kluczowe w budowaniu osobistej marki jest bycie odważnym. Wyzwolenie odwagi, by sięgać po to, czego się chce, połączone z narzędziami, konkretną wiedzą, dają dobry zestaw podróżny na kolejne lata.

Moje motto życiowei: „Spotkaj siebie i poprowadź do sukcesu.”

Zostaw komentarz