Monika Szymikowska

Właścicielka Gabinetu Medycyny Estetique w Trójmieście


Udział w Programie rozpoczęłam z wielkim znakiem zapytania, w którym konkretnie kierunku mam pójść. Nie wiedziałam, na jaką aktywność zawodową mam się zdecydować, ponieważ wszystko czego się podejmowałam okazywało się być intratnym biznesem. I tak, mając solidne wykształcenie medyczne, począwszy od modelingu, epizodów filmowych a kończąc na medycynie estetycznej zajmowałam się tym co przynosił mi w danej chwili los.

Myślę, że rekomendowałabym budowanie marki osobistej wszystkim Paniom, które szukają swojego miejsca w biznesie, chcących wyróżnić swoją markę na rynku, które mierzą wyżej.

Dużą trudność sprawiało mi napisanie deklaracji marki osobistej i brak mojego wewnetrznego przekonania co do potrzeby konkretnego określenia swojego miejsca w biznesie i życiu. Dzisiaj już wiem, że jest to potrzebne i bardzo pomaga w budowaniu własnego wizerunku marki na rynku, a na pewno pozwala wyróżnić się na rynku.

Każde spotkanie w Programie wnosiło coś innego i z każdego czerpałam dużą dawkę wiedzy i doswiadczeń. Słuchałam również doświadczonych koleżanek z Programu, które z warsztatu na warsztat pięły się coraz wyżej i wyżej, to na pewno dodawało skrzydeł.

Z perspektywy 6 miesięcy, kiedy patrzę na to, co się w moim życiu działo…wiem, że już nigdy nie będę rozdrabniała swojej uwagi, zaangażowania i czasu na projekty, które są mało istotne z punktu widzenia budowania mojej marki.

Już zawsze będę w 100% skupiała się na własnym projekcie, nie rozpraszając się innymi przypadkowymi zleceniami.

Zrozumiałam, w którym kieruku mam iść, by stworzyć dobrą, silną MARKĘ na rynku Trójmiasta.

Co zmieniło się w moim podejściu do prowadzenia biznesu, firmy? Mogę szczerze powiedzieć, że w sumie musiałam nauczyć sie wszystkiego od początku, ponieważ moje podejście się nie sprawdzało, dlatego między innymi wybrałam Program Bądź widzialną Marką.

Gdybym miała określić w jednym zdaniu własne motto życiowe: TO, W CO GŁEBOKO WIERZYMY ZAWSZE ZNAJDZIE ODZWIERCIEDLENIE W NASZEJ RZECZYWISTOŚCI – myślę, że wszystko co spotyka nas w życiu jest odbiciem tego kim jesteśmy, co myślimy o sobie i innych. Dlatego warto upewnić się, że myślimy o sobie w możliwie najlepszy sposób.

Zostaw komentarz