blog
marka osobista
Poznaj naszą historię – pierwszy kurs budowania marki osobistej

Akademia Marki z Klasa obchodzi w tym roku swoje 6 urodziny, dlatego wracam do wpisów sprzed lat. „Marka z Klasą to społeczność kobiet, które wyróżniają się z tłumu, wzbudzają szacunek i zainteresowanie. W biznesie są jak solidne drzewa, ukorzenione przez siłę charakteru i atrakcyjne poprzez kompetencje i umiejętności.” – tak pisałam na początku 2012 roku na swoim blogu, wtedy to było moje wyobrażenie społeczności kobiet Marka z Klasą, dzisiaj mogę pokazać, że to co zbyt napuszone odpadło a dobre i prawdziwe wyłoniło się z tych wyobrażeń i dalej rośnie w siłę. Od 2013 roku realizujemy 37 edycję półrocznych kursów dla przedsiębiorców. Dzisiaj powiedziałabym o uczestnikach kursów, to solidne drzewa, jednak swoją atrakcyjność i siłę odnajdują w głębokim rozumieniu siebie, swojego sensu istnienia, poczucia bycia częścią większej całości.

Pierwsza edycja w Gdańsku. Wpis z 2013 roku:

„Zdecyduj, że będziesz kimś na tym świecie, a staniesz się nim. Mierz w wybitność, a trafisz do celu. Oto wielka tajemnica wysiłku i wybitności”. J. Hawes

Ten dzień pozostanie w pamięci z kilku powodów. Zachwyt pojawił się po wyjściu z taksówki na terenie Nowego Miasta Stoczni Gdańskiej, niesamowita aura miejsca. Na powitanie dużo kurzu, upał, budowlane rozkopy i w oddali kilka ocalałych budynków z czerwonej cegły. Cel naszej podróży, jeden, należący kiedyś do dyrekcji stoczni. Lech Wałęsa na plakacie przed wejściem, przypomina o wydarzeniach sprzed lat. Zachowane z tamtych czasów korytarze pokryte ciemnozielonym linoleum. I nic tak nie wzruszyło nas jak świadomość, że właśnie tam tworzyła się Solidarność a my  zaczynamy w historycznym miejscu pierwszą edycję kursu Akademii Marki z Klasą.

Plany były inne, w Warszawie inauguracja a potem otwarcie pierwszej edycji, plany pozostały planami a rzeczywistość nie pozwoliła nam dłużej czekać. Jak żywe jest zainteresowanie przedsiębiorców budowaniem osobistej marki, przekonałam się zadając otwarte pytanie na jednym ze spotkań Lady Business Club w Sopocie. Kto chce budować markę osobistą? Pierwsza grupa powstała samoistnie i co więcej, nie chce czekać na inauguracje Akademii.
Właścicielka szkoły i pracowni STYLAB Marzena Niewiarowska zaproponowała salę szkoleniową w siedzibie własnej firmy na terenie Stoczni Gdańskiej.  Tak właśnie Akademia Marki z Klasą zawitała do Stoczni.

Pierwszy warsztat „Tożsamość Marki osobistej – Poznaj siebie”, przeszedł do historii.

Zaczęło się od zdrowego śmiechu i szczerego współczucia dla każdej pojawiającej osoby. Przebudowa i ciągłe prace budowlane codziennie zmieniają trasę dojścia do budynku i każda uczestniczka warsztatu pokonała ją z innej strony. To pierwsze doświadczenie przejścia fizycznej bariery nastroiło nas wszystkie do solidnej pracy.
Kim są uczestniczki pierwszej grupy? Działają w różnych obszarach, jest właścicielka nadmorskiego hotelu w Jastrzębiej Górze, właścicielka firmy windykacyjnej, prawniczka mediatorka, właścicielka firmy produkującej skórzane produkty z rysem tradycyjnego haftu kaszubskiego, właścicielka szkoły stylizacji, projektantka biżuterii, właścicielka szkoły wizażu i charakteryzacji.
Niesamowite połączenie talentów, osobowości, doświadczeń stworzyło doskonałą kombinację i potencjał, by pierwsza edycja kursu mogła stać się wspólnym i radosnym doświadczeniem.

Praca nad odkrywaniem własnej tożsamości jest poruszająca. W pamięci pozostanie ćwiczenie „Powiedz historię swojego imienia”. Powrót do dzieciństwa, przywołane obrazy związane z przeobrażaniem własnego imienia na przestrzeni wielu lat były źródłem wielu wspomnień i emocji. Doświadczenie to pokazało, jak tożsamość osobistej marki jest nierozerwalnie związana z osobistą historią życia. Tak jak imię od chwili narodzin towarzyszy nam w tworzeniu własnej tożsamości i opowiada historię różnych zmian, etapów dorastania, tak osobista marka oparta na tożsamości przedstawia konkretną osobę i opowiada jej wyjątkową, niepowtarzalną historię.

Tak rozpoczęła się pierwsza edycja kursu, bez fanfar, wykładu inauguracyjnego. Pojawiła się natomiast aura wyjątkowości kobiet i miejsca, głębia poruszanych tematów, poczucie więzi, zrozumienie dla różnorodności. Każda z nas wyszła z większą świadomością siebie i pewną zadumą, jak wiele jest do odkrycia w nas samych, jak wielkie pokłady talentu, dobroci.

„Dawno temu człowiek budował swoją tożsamość. Teraz jej szuka. Szukam i ja – od czasu do czasu znajduję coś, co mogłoby nią być. To coś patrzy lustrzanymi oczami: zawsze ta sama nadzieja, że prawda jest między nami.” T.Dąbrowski.

A opinie i wrażenia jakie pozostały, pokazują niedosyt i wielką chęć działania. Następny zjazd już 16 września 2013.

Wrażenia po warsztacie:

„Dzięki warsztatom trafiłam do dawno nieodkrywanych pokładów emocji, myśli, uczuć. Co nie raz skończyło się łzami – katharsis, oczyszczenie, ale i śmiech i energia na przyszłość”.

„To drogowskaz na drodze do osobistego sukcesu. Jednak aby do niego dojść, trzeba wiedzieć jaką podążać drogą”.

„Spełnienie w życiu osobistym, spełnienie w życiu zawodowym – żadna z tych rzeczy nie może istnieć bez siebie nawzajem. Warsztat ten uzmysłowił mi jak ważna i cenna jest harmonia i autentyczność w budowaniu osobistej marki. To coś, co każdego z nas wyróżnia i nadaje szczególny charakter”.

„Poznawanie siebie nie musi być przykre, po warsztatach uśmiecham się do siebie”.

„Warsztaty dają siłę i moc najlepszych swoich cech. Są przepełnione emocjami, które budują poczucie własnej wartości i dają szansę na zgodę z własnym JA”.

Zostaw komentarz